Vaurieny rozpoczynają przygotowania do mistrzostw świata

_t103202_0
13502743_1719486034967400_3701670368622114554_o
12206_VAU_2010WC_2898_800_rdax_60

 

Narodowy Związek Klasy Vaurien ogłosił kadrę i plan przygotowań do mistrzostw świata, które w dniach 22-29 lipca odbędą się w Polsce. Naszych reprezentantów czekają trzy zgrupowania i osiem regat.

Najważniejsza impreza klasy Vaurien – dwuosobowych łódek, które powstały we Francji w latach 50. – odbędzie się w Yacht Clubie Jermak w Gudowie koło Drawska Pomorskiego, nad jeziorem Lubie. Na cztery miesiące przed mistrzostwami znana jest wstępna lista zawodników i trenerów.

Na mistrzostwach pojawią się m.in. Przemysław Okuniewski i Dariusz Damps, Adrian Wenta i Grzegorz Toruńczak, Michał Damps i Jakub Bojanowski, Mateusz Weber i Filip Konkol (wszyscy z UKS Wiking Kamienica Królewska), Jakub Pawlikowski i Dawid Plichta oraz Zuzanna Czapiewska i Kinga Gruchała (UKŻ Lamelka Kartuzy). Do tego grona dołączą jeszcze trzy załogi z Yacht Clubu Jermak Gudowo i jedna z UKS Florek Sierakowice.

– Z podaniem reszty zawodników musimy poczekać – mówi Lechosław Borkowski, wiceprezes Narodowego Związku Klasy Vaurien. – Te dwa kluby zadeklarowały liczbę załóg, ale bez dokładnego składu. Z kadry najwyższy poziom prezentuje Przemysław Okuniewski – dlatego od marca będzie on pływał na nowej łódce, którą UKS Wiking zamówił we Włoszech.

Załogi będą trenowały pod okiem dwóch trenerów – Rogera Kulpińskiego, prezesa Narodowego Związku Klasy Vaurien i dwukrotnego uczestnika mistrzostw świata, oraz Adama Mickiewicza, szkoleniowca z UKŻ Lamelka Kartuzy.

Pierwsze treningi polska reprezentacja zacznie 17 kwietnia w Kamienicy Królewskiej, a już pięć dni później wystartuje w regatach Otwarcia Sezonu Żeglarskiego w Złotej Górze koło Kartuz. Później odbędą się kolejne treningi i regaty, a w dniach 26-30 czerwca i 3-7 lipca dwa zgrupowania, w Złotej Górze i Kamienicy Królewskiej. Zgrupowanie (12-14 lipca) i mistrzostwa Polski (16-19 lipca) w Gudowie będą ostatnim etapem przygotowań, podczas którego zawodnicy zaznajomią się w akwenem, na którym rozegrane zostaną mistrzostwa świata.

 

Źródło: http://zeglarski.info/artykuly/vaurieny-rozpoczynaja-przygotowania-do-mistrzostw-swiata/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *