Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Vaurien 2018

Dwuosobowe jachty klasy Vaurien rywalizowały od 15 do 17 czerwca na Zatoce Puckiej w międzynarodowych regatach o mistrzostwo Polski. Na starcie wyścigu stanęło 7 załóg – pięć polskich i dwie niemieckie. Regaty wygrał Peter Lakshmanan ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Świata.

Lakshmanan był faworytem rywalizacji, ale Polacy postarali się, by jego zwycięstwo nie było takie oczywiste. Dwa kolejne miejsca na podium zajęły nasze załogi. Regaty rozegrano przy znakomitej, słonecznej pogodzie i wietrze wiejącym z siłą 2 do 4 stopni Beauforta.

Klasa Vaurien pojawiła się w Polsce w pierwszych latach XXI i od tego czasu stopniowo zyskuje na popularności. Przed rokiem, w Gudowie koło Drawska Pomorskiego zorganizowano nawet mistrzostwa świata, na które zjechało ponad 120 zawodników.